Служби Інтернету

Служби Інтернету
Служба Інтернету — це набір послуг, які надаються клієнтам програмним забезпеченням серверів Інтернету з використанням певних мережних протоколів.
Служби Інтернету
 Десятки мільйонів користувачів для доступу до мережі Інтернет покладаються на традиційних провайдерів online-послугю. AOL і інші постачальники послуг мережі Інтернет (ISP) надають користувачам простий інтерфейс і доступ до баз даних, що містять інформацію про спорт, розваги, новини, подорожах і на інші теми.

Провайдери online-послуг надають повний доступ в Інтернет, хоча й посередницький. Всі провайдери забезпечують доступ до електронної пошти й перегляду вмісту Web звичайно в співробітництві з Microsoft (Internet Explorer) і Netscape (Navigator), які надають собою браузери. Більшість провайдерів пропонують можливість передачі файлів, але лише деякі - можливість вилученої реєстрації.

Хоча провайдери мережних послуг пишаються величезною клієнтською базою, більшість користувачів мережі Інтернет користуються послугами провайдерів "чисто" Інтернет послуг (ISP). AOL і подібні їй провайдери по більшій частині протистоять даній міграції, пропонуючи послуги й ціни, схожі з ISP, і акцентувати увагу на інформаційному змісті, що було їхньою опорою протягом довгого часу. Хоча більша частина цього змісту вільна для доступу в Web, AOL продемонструвала, що володіння змістом усе ще є елементом, що диференціює, що й було продемонстровано при злитті компанії з Time Warner в 2001 році.

Хоча й не пропонуючи змісту по суті, звичайні постачальники послуг мережі Інтернет, як правило, надають деякий вид Web-Порталу для швидкого доступу до пошукових машин мережі Інтернет і місцевим або регіональним новинам, погоді й іншій інформації. Основна функція постачальника послуг мережі Інтернет - забезпечення з'єднання.
Багато компаній не мають достатню компетенцію для підтримки свого власного Web-Сайту й звертаються для цього до провайдерів послуг. Для клієнтів, що користуються асиметричним доступом, єдиний спосіб володіння Web-Сайтом вдатися до допомоги постачальника послуг мережі Інтернет ISP. Хостинг не завжди пов'язаний з наданням доступу в Інтернет. Багато компаній, що займаються хостингом, спеціалізуються в електронній комерції й можуть запропонувати умови, що виражаються в ціні, обсязі дискового простору й підтримці додатків, кращі, чим у постачальника послуг мережі (ISP).


До служб Інтернету відносяться:
¨      Веб-служба
¨      Блоги
¨       Служба перегляду гіпертекстових документів WWW
¨      Соціальні мережі  
¨      Вікі-проекти (в тому числі й Вікіпедія)
¨      Інтернет-магазини, аукціони
¨      Електронна пошта та списки розсилки  
¨      Файлообмінні мережі
¨      Електронні платіжні системи
¨      Інтернет-радіо, телебачення
¨      IP-телефонія
¨      Системи обміну повідомленнями
¨      FTP
¨      IRC  
¨      Служби мовлення
¨      Служби віддаленого доступу
¨      Телеконференція(форум)
 Веб-служба. Інформаційна служба Інтернет. Базовим поняттям служби є гіперпосилання, які містяться у тексті сторінки і дозволяють користувачеві мандрувати як у межах конкретного веб-сайту, так й переходити до інших сайтів. Програмою-клієнтом для служби Веб є браузер.
Блог (англ. blog, від web log, «мережевий журнал чи щоденник подій») — це веб-сайт, головний зміст якого — записи, зображення чи мультимедіа, що регулярно додаються. Для блогів характерні короткі записи тимчасової значущості. Надзвичайна популярність блоґів зумовлена двома головними обставинами: по-перше, публікувати інформацію в Інтернеті за допомогою блоґів досить легко — фактично, створення нового посту зводиться до набирання його тексту у відповідному полі та відправки його на сервер шляхом натисканням кнопки «Публікувати» (англ. Publish) або подібної. Після цього пост зберігається на сервері, який автоматично формує веб-сторінки, різні посилання, додає стиль форматування тощо (такі серверні програми називаються системами управління змістом — англ. Content Management Systems або CMS). Тому користуватися блоґом не важче, ніж простим текстовим редактором. Друга причина — це моментальна доступність в Інтернеті опублікованої інформації; існують декілька безкоштовних блоґових платформ (наприклад Wordpress або Livejournal), де будь-хто може зареєструватися та вести свій блоґ. Блоґи періодично скануються Інтернет-пошуковиками, такими як Google, Yahoo!, та ін.
Служба перегляду гіпертекстових документів WWW (World Wide Web) - служба прямого доступу, що потребує повноцінного підключення до Internet та дозволяє інтерактивно взаємодіяти з представленою на Web-серверах інформацією. Вона базується на принципі гіпертексту і може представляти інформацію з застосуванням всіх можливих мультимедійних засобів: аудіо, відео, текст, графіка і т.п. Гіпертекст — це текстовий документ, у якому містяться посилання на інші документи чи інші фрагменти цього ж документа — гіпертекстові посилання.
Результат пошуку зображень за запитом "служби інтернету"

Електронна пошта являє собою систему, що надає змогу формувати, пересилати, зберігати та читати текстові документи, електронні таблиці в певному форматі, графічні файли, програми тощо. В електронному листі можна застосовувати цифровий підпис та шифрування. Характерною рисою E-mail є те, що вона діє в режимі off-line. Електронна пошта. По твердженнях, це саме широко використовуване на сьогоднішній день додаток. Хостинг серверів електронної пошти важливий для корпоративних споживачів, хоча не всі постачальники мережних послуг можуть запропонувати дану послугу, тому що популяція користувачів надзвичайно непостійна й, отже, такий сервіс складно обслуговувати. Всі споживчі послуги пропонують облікові записи електронної пошти, часто з декількома поштовими скриньками на одну родину. Передача файлів. У кожному разі, не найпривабливіший додаток для мережі Інтернет. Протокол передачі файлів (FTP) усе ще є досить необхідним засобом як механізм поширення, а також широко використовується як спосіб публікації HTML-Сторінок на Web-сервері. Більшість провайдерів забезпечують FTP-Доступ до каталогів Web, щоб користувачі могли легко підтримувати зміст своїх Web-Сайтів.
Телеконференція (форум) - послуга Internet, за допомогою якої абонент може залишати своє відкрите повідомлення в мережі. Пізніше його можуть переглянути зацікавлені користувачі і дати таку ж відкриту відповідь. Фактично телеконференції являють собою колективну тематичну електронну пошту.
FTP-послуга - служба прямого доступу до файлів у файлових Internet-архівах, яка потребує повноцінного підключення до мережі.
IRC - система "розмовних кімнат", так званих чатів. Це інтерактивна служба, яка дає можливість спілкування користувачів в режимі реального часу за допомогою текстових повідомлень, що набираються на клавіатурі.
Служби мовлення
Інтернет радіо. Служба,  що дозволяє прослуховувати сотні радіостанцій, які віщають в Інтернеті. Існує можливість вибору радіостанцій з врахуванням мови та тематики віщання (наприклад, новини).  Музичні радіостанції можна фільтрувати за музичними стилями (популярна, класична чи ретро музика). Чисельність радіостанцій в Інтернеті безперервно зростає.
Інтернет телебачення
Служба, що дозволяє вести прийом багатьох телевізійних каналів. Розповсюдження цієї послуги поки що обмежено відносно невисокою пропускною здатністю сучасних каналів зв’язку.
Служби віддаленого доступу. 
Забезпечують доступ клієнта до іншого віддаленого комп’ютера і надає можливості працювати на ньому як на власному. Служба віддаленого доступу до комп’ютера була першою службою комп’ютерних мереж. Вона надавала користувачу можливість подавати команди на опрацювання даних та переглядати результати їх виконання на одному комп’ютері, а виконувати команди на іншому.
Для роботи служби віддаленого доступу був розроблений протокол telnet (англ. telecommunication network - мережа віддаленого зв’язку), що включений до набору протоколів ТСР/ІР. Створені спеціальні програ­ми, які дають змогу здійснювати віддалене керування комп’ютерами на основі протоколу telnet.
У наш час засоби віддаленого керування широко використовують адміністратори мереж для налаштування серверів і надання допомоги клієнтам. Інша сфера застосування - доступ до ресурсів супер­комп’ютерів для організації спільних наукових проектів і проведення складних та громіздких обчислень.
Завдяки службі передавання файлів користувач одного комп’ютера отримує доступ до файлів іншого та має можливість передавати їх з комп’ютера на комп’ютер. Передавання файлів здійснюється за протоко­лом FTP (англ. File Transfer Protocol - протокол передавання файлів) з набору протоколів ТСР/ІР.

 Електронні платіжні системи
Служб в Інтернеті є багато і їх перелік постійно поповнюється. Головною задачею розробників є забезпечення надійності та зручності користування відповідною службою.
IP-телефонія – служба, що забезпечує передачу телефонних розмов абонентів по мережі Інтернет. Передавання даних у ІР-телефонії здійснюється на основі набору протоколів VoIP(англ. Voice over IP – голос повйрх протоколу Інтернету). Для здійснення телефонних розмов по мережі Інтернет до комп’ютерів приєднують мікрофон і динаміки або навушники і ведуть розмову з їх використанням. Деякі служби дають змогу здійснювати дзвінки з комп’ютера на звичайні телефони.
Такі клієнти, як Skype, Mail.ru Агент та інші пропонують передавання не лише звуку, а, при наявності відеокамери, і відеозображення. Вони можуть використовуватись для проведення відеоконференцій.
Інтернет набув широкої популярності у суспільстві завдяки появі у 1989 р. служби перегляду гіпертекстових документів World Wide Web (англ. World Wide Web – всесвітня павутина, скорочено WWW, або веб).За цією службою закріпилася також назва Всесвітня павутина.
Інформаційними ресурсами служби WWW є мільйони спеціально оформлених електронних документів, що пов’язані між собою – веб-сторінок. Веб-сторінки можуть містити текст, зображення, звук, відео,анімацію тощо. Завдяки зв’язкам між документами, користувач може від перегляду однієї веб-сторінки переходити до іншої.
Передавання веб-сторінок мережею Інтернет здійснюється на основі протоколу НТТР(англ. Hyper Text Transfer Protocol – протокол передавання гіпертексту).



Дякую за увагу, надіюся, що інфомація була корисна!!!

Коментарі